ÖNCÜ, YENİLİKÇİ, GÜÇLÜ: TURYİD

“TURYİD” – Turizm Restaurant Yatırımcıları ve Gastronomi İşletmeleri Derneği”,  15 yıllık bir geçmişi ile yeme, içme ve eğlence endüstrilerinde yenilikçi çözümler üreterek öncülük yapmıştır.

 

Geçtiğimiz 5 yıl içerisinde yaptığı yoğun girişimler ile yükselen  “Gastronomi Turizmi” nin bilinirliği, gelişmesi yönünde ilk çalışmaları ve faaliyetleri  yürütmüştür. Gastronomi Kültürünü her yönüyle geliştirmeyi, ülkemizin önde gelen bir ekonomik güç olduğunu anlatmayı, geliştirilmesi için katkıları, yol göstermeyi kendisine misyon edinmiş bir Sivil Toplum örgütüdür.

 

Bugün ulusal ve uluslararası düzeyde tanınmış marka işletmeler olan mekanların yatırımcı/işletmecisi olan  üyelerimiz;

  • 187 üzerinde Marka

  • Yurtiçinde 1.000’i aşkın İşletme,

  • Yurtdışında 250’yi aşkın İşletme,

  • Yıllık 60 Milyonu aşkın Ziyaretçisi,

  • Yaklaşık 30.000 Kişiye İstihdam sağlayarak,

Üyelerinin yıllık 3Milyar doları aşkın cirosu ile Türkiye’deki Yiyecek ve İçecek sektörünün %15’ini temsil etmektedir.

 

Türkiye’de bir ilk olarak gastronomi turizimini desteklemek amacıyla İstanbul Gastro
Map çalışmasını tamamlamış aynı zamanda bu çalışmayı mobil aplikasyon olarak da hayata geçirmiştir.

 

TURYİD üye kuruluşları, Avrupa Birliği standartlarının dahi ötesinde bir hizmet anlayışı ile geleneksel ağırlama karakteristiğimizi korumakta ve güncellemektedir. Bunun yanında direkt, endirekt ve ek istihdam sağlayan turizm sektörünün de önemli bir oyuncusu olarak ekonomiye önemli katkılar sağlanmasına önayak olmaktadır.

TURYİD olarak iyi biliyoruz ki gastronomi alanında yüksek bir potansiyelimiz olsa da henüz alacağımız çok yol var. İşte bu yüzden biz Doğu ve Batı kültürlerini gastronomik açıdan sentezlerken yurdumuza gelen konuk sayısını da artırmak adına çok çalışıyoruz. Lezzetlerimizi hem ülkemizde hem de Londra, Paris, Dubai, Moskova, New York gibi metropollerde en iyi şekilde tanıtıyor, Türkiye’nin yenilikçi ve modern yüzünü tüm dünyaya gösteriyoruz.